Színház-kutatás– egyéni munka, közös gondolkodás
A Művészeti Egyetem Doktori Iskolájának műhelybemutatója
Színház-kutatás: egyéni munka, közös gondolkodás
Maria Manolescu Borșa, doktorandusz
A liminalitás dramaturgiája
Témavezető: Prof. univ. dr. habil Alina Nelega
Beszélgetők: Prof. univ. dr. habil Sorin Crișan, Prof. univ. dr. habil Oana Leahu, Székely Csaba
2022. március 31., 11:00 óra, Studió Színház előtere
Színház-kutatás– egyéni munka, közös gondolkodás
A Művészeti Egyetem Doktori Iskolájának műhelybemutatója
Színház-kutatás: egyéni munka, közös gondolkodás
Bajkó Edina, doktorandusz
Vokálmetamorfózis Illyés Kinga Kis Herceg című előadásában
Témavezető: dr. Bob Fülöp Erzsébet
Beszélgetők: dr. Béres András professzor, Török-Illyés Orsolya színművész
2022. január 28., 17:00 óra, Studium HUB
SZÍNHÁZ ÉS TUDOMÁNY KÖZÖTT 9.0
Time: May 7, 2021 10:00 AM Bucharest
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/88419416058
Meeting ID: 884 1941 6058
Passcode: 287513
Nemzetközi színháztudományi konferencia a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Doktori Iskolája online konferenciát tart november 12–14. között.
Világszínház: a kísértő történelem Kelet-Európában címmel szervez konferenciát a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem. Az online követhető eseményen előadást tart Cristopher Balme, a Müncheni Egyetem tanára, valamint Cristina Modreanu színháztörténész. Az angol nyelvű előadások román szinkronfordításban is követhetők.
Harag György rendezői életművéről Nánay István tart előadást, majd Szász Jánossal és Tompa Gáborral beszélget Harag rendezéseiről. A pálya egyes szakaszainak tudományos feldolgozását Ungvári Zrínyi Ildikó és az MME elméleti tanszékének oktatói mutatják be az erdélyi Philther-projekt kereteiben. A magyar nyelvű előadások román szinkronfordításban is követhetők.
A konferencia harmadik napján a budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem doktoranduszainak előadásait hallgathatják az érdeklődők a csatolt program szerint. A magyar nyelvű előadásoknak nincs szinkrontolmácsolása.
Az esemény a Bethlen Gábor Alap támogatásával jött létre.
Az angol nyelvű előadásokat románra fordítjuk. A fordításhoz: a Zoom-szobában a menüsor Földgömb ikonjára, majd a French-re kattintva hallható a tolmácsolás, ugyanitt az Off opcióval kapcsolhatjuk ki a szinkrontolmács hangját.
A konferenciára előzetes regisztráció nem szükséges, mindenkit szeretettel várunk.*
*időpontok Kelet-európai idő szerint
PROGRAM, ZOOM LINKEK PROGRAMFÜZET ABSZTRAKTOKPályázati felhívás
A pályázat célja az intézményben történő magyar színháztörténeti kutatások koordinálásának rész-finanszírozása két kutatói ösztöndíj formájában, a Philther-módszer széleskörű bevezetése és ismertetése a hallgatók és a szakkutatók körében. Várt eredmények: a különféle színháztörténeti kutatások összehangolása (a Doktori Iskola reakkreditációját segítendő folyamat), az eredmények bemutatása az éves doktoranduszi konferencia és a 2020-as Philther konferencia keretében.
Leadási határidő: 2020. 07.03. a pályázatokat a következő email címekre kell elküldeni: boberzsi@gmail.com, szekelylorand@studium.ro
Kapcsolattartó: dr. habil B. Fülöp Erzsébet
Színház és tudomány között 8.0
Tanulmányút

A Kiváló Erdélyi Diákok program keretén belül két doktorandusz hallgatónk, Boros Csaba és Kovács Károly, háromnapos brüsszeli tanulmányutat nyert, Vincze Loránt, a Európai Nemzetiségek Föderatív Uniója (FUEN) elnöke jóvoltából.
Cercetarea teatrală – muncă individuală, gândire colectivă
A Művészeti Egyetem Doktori Iskolája műhelyprogramot hirdet
2020. feb. 27. 17 óra, Stúdió Színház előtere
Elise Wilk doktorandusz: Részvétel ifjúsági színházi előadásokban
beszélgetők: dr. Sebestyén Aba, dr. Gabi Cadariu
témavezető: dr. habil. Alina Nelega
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Doktori Iskolája Színház-kutatás: egyéni munka, közös gondolkodás címmel nyilvános műhelymunkára hívja az érdeklődőket. A műhely bepillantást kínál a Doktori Iskolában folyó tudományos kutatómunka témáiba, megismerteti annak kereteit és metodikáját. A nyilvános program 2019. októberében indult, s havonkénti rendszerességgel mutatja be egy-egy doktorandusz eredményeit, tudományos kérdéseit.
A bemutatkozás formája összetett. A doktorandusz 15 perces illusztrációkkal színezett, összefoglaló előadásban ismerteti téziseit, majd témavezetői, a terület elismert kutatói fejtik ki véleményüket. Mindezt vita és beszélgetés követi, melyre szeretettel várunk mindenkit.
Színház-kutatás– egyéni munka, közös gondolkodás
2020 január 30-án, 17:00 órai kezdettel kerül sor a Stúdió Színház előcsarnokában Boros Csaba doktorandusz-hallgató nyilvános előadására a Színház-kutatás– egyéni munka, közös gondolkodás című előadássorozat, nyilvános műhelymunka részeként.